Historia

W 2012 roku doszło do fuzji Grupy Savena i Grupy Sfinc. 40 lat doświadczenia i know-how generowanego przez obie grupy zaowocowało powstaniem obecnej Grupy Solina – głównego dostawcy na światowym rynku żywności.

Firma Sfinc Poland wywodzi się z firmy Juvet, która została założona w 1993 w Gdańsku. Juvet od samego początku współpracował z belgijską firmą Pellicula będąc jej wyłącznym przedstawicielem. W 2005 roku firma Pellicula dołączyła do nowo utworzonego holdingu o nazwie SFINC (Spices, Functional Ingredients, Nutraceuticals and Coatings) stanowiąc tym samym wraz z innymi firmami większą siłę na rynku przypraw i dodatków funkcjonalnych w Europie. Przekształcenia, które zaszły w belgijskiej firmie przyniosły również pozytywny efekt dla firmy Juvet. Juvet został wyłącznym przedstawicielem grupy Sfinc w Polsce i już jako Sfinc Poland – JUVET zwiększył ofertę produktów oraz możliwości zaspokajania indywidualnych wymagań Klientów.
 
Sfinc Poland - Juvet Wojciech Surminski na pierwszym miejscu stawia zadowolenie Klienta. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Klientów firma od 2004 roku posiada System Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2000 oraz System HACCP, natomiast w 2013 roku wdrożyła System ISO 22000.